15 تیر 1399 - 02:05

کد مطلب : 447035

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۲۱:۱۹ ۱۳۹۹/۳/۸

نامه 4 باشگاه به منزله دخالت وزارت نیست؟

همان طور که در جریان قرار گرفته اید، چند روز پیش باشگاه های شهرخودرو، تراکتور، ماشین سازی و نساجی در نامه ای به وزیر ورزش و جوانان خواستار پاسخ گویی دقیق این وزارتخانه در رابطه با تصمیم ادامه لیگ برتر فوتبال در شرایط کرونایی شدند. این باشگاه ها ضمن انتشار این نامه، تهدید کردند اگر سازمان لیگ تاکید بر ادامه مسابقات داشته باشند، از حضور در مسابقات انصراف می دهند.از این رو بهتر است وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال دیکته کند تا این مسابقات برگزار نشود.

برهمین اساس، «مهدی علی‌نژاد» امروز (جمعه) در یک برنامه تلویزیونی در مورد نامه اعتراضی چهار باشگاه لیگ برتری مبنی بر تعطیلی لیگ برتر فوتبال گفت: تا کنون چنین نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان نرسیده است. شاید آورنده این نامه در ترافیک مانده و یا در تبریز، مشهد و یا قائمشهر جا مانده است اما تاکنون چنین نامه‌ای به دست ما نرسیده است.

در این میان نکته ای که فراموش شده به تاکید برخی باشگاه های لیگ برتری برای دخالت وزارت ورزش در امور فوتبال مربوط می شود.در تمام سال های گذشته، از سال ها قبل تا به امروز تمامی اهالی فوتبال فریاد سر داده اند که وزارت ورزش و جوانان حق دخالت در امور فدراسیون را ندارد و فدراسیون فوتبال باید یک نهاد مستقل محسوب شود. امری که فدراسیون جهانی فوتبال - FIFA - نیز روی آن تاکید فراوانی داشته و طی دستورالعمل های مختلف صراحتا قید کرده در صورت مشاهده دخالت نهادهای دولتی در امور فدراسیون فوتبال، فوتبال آن کشور را تعلیق و محروم خواهد کرد.فراموش نکنیم که فیفا همواره بر اساس اصل "اقناع نظر و اطمینان از موضوع دخالت در امور یک فدراسیون" نسبت به تعلیق فوتبال یک کشور اقدام می‌کند.

اما به نظر می رسد برخلاف تمام این پیش زمینه ها برخی باشگاه ها تمایل به دخالت وزارت ورزش دارند و به همین دلیل به وزیر ورزش نامه زده اند تا برای برگزار نشدن رقایت های لیگ دخالت کند.

به هرحال این یک واقعیت است همان طور که همگی ما همین چندی قبل اظهار نظر وزارت ورزش در مورد صندلی دبیر فدراسیون را برنتابیدیم و مدعی شدیم وزارت حق دخالت در امور فدراسیون ها را ندارد، امروز نیز چنین عمل کنیم و هشیار باشیم که هر دخالتی از سوی وزارت ورزش در امور فدراسیون فوتبال می تواند باعث تعلیق و محرومیت فوتبال ایران شود.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط