2 اسفند 1398 - 21:04

کد مطلب : 446158

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۳:۲۹ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰

افشاگری‌های داور لیگ برتری از فشار روی داوران

داور لیگ برتر فوتبال گفت: قبل از یک بازی سایت‌ها و رسانه‌ها چنان فشاری روی داور می‌آورند که به اهدافشان برسند ما به آقای حسن‌زاده گفتیم که هوشیار باشد و کاری کند که از این ماجرا بتوان جلوگیری کرد.

رضا کرمانشاهی در واکنش به اینکه اشتباهات تأثیرگذار داوری بر نتیجه بازی‌ها در نیم‌فصل اظهار داشت: بحث داوری تخصصی است که هم نیاز به فکر است و هم انرژی. کسی که داوری می‌کند باید پشتوانه قوی داشته باشد و باید از تمام نظرها خودش را قوی کند.

کرمانشاهی افزود: قبل از یک بازی سایت‌ها و رسانه‌ها چنان فشاری روی داور می‌آورند که به اهدافشان برسند ما با آقای حسن‌زاده گفتیم که هوشیار باشند و کاری کنند که از این ماجرا بتوان جلوگیری کرد. یکی دو سایت هم هستند که فشار می‌آورند تا نظرات خودشان را اعمال کنند و اگر هم به اهدافشان نرسند تا دو روز چنان فشاری به داور می‌آورند. چه لزومی دارد یک رسانه این طور به داوری بپردازد این قدر موضوع بزرگ می‌شود که رئیس کمیته داوران را مجاب می‌کند تا 7، 8 هفته از من داور استفاده نکند.

وی درباره تجربه خودش از این فشارهای غیرمتعارف گفت: هر داوری که در لیگ قضاوت دارد کتمان نمی‌کند که از ابزارهای فشار استفاده می‌کند. شماره تلفنت را در اختیار کانون هواداران و اشخاصی می‌گذارند که تهدیدت کنند و در فضای مجازی به راحتی تهدید می‌کنند.

وی ادامه داد:‌ تا دو روز قبل از بازی تهدید می‌کنند با روان داور بازی می‌کنند و آمار گذشته را به رسانه‌ها می‌دهند که صحنه‌ای که سال‌های گذشته به نفع فلان تیم گرفته است را پخش می‌کند 1000 درصد آن رسانه‌ها با آن تیم دست‌های پشت پرده دارند و وقتی به اهدافشان نمی‌رسند می‌آیند داور را سیبل قرار می‌دهند. من به آقای زاهدی‌فر (صحنه هند کی‌روش بازی سپاهان ـ‌ استقلال) صحبت کردم و گفت در آن صحنه تمرکز نداشته است.

این داور در مورد اینکه گفته‌اند داورها به ایران نمی‌آیند، اظهار داشت: داورها چنین حقی را ندارند که بگویند به ایران نمیایم. مثل همه داورهای ایرانی که حق ندارند بگویند کدام شهر می‌آییم کدام شهر نمی‌آییم، اصلاً‌ این حرف صحت ندارد.

رضا کرمانشاهی درباره آمادگی جسمانی خود گفت:‌ با آمدن جوانان به داوری دیگر به ما برخورد که از تست‌های پزشکی رد شویم. من 5، 6 سال دیگر می‌توانم قضاوت کنم و به کمک مربی تغذیه توانستم 12 کیلو وزن کم کنم.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط