6 اسفند 1398 - 06:34

کد مطلب : 446014

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۲۱:۲۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۶

پیشنهاد جنجالی لینه‌کر برای تغییر جام حذفی انگلیس

گری لینه‌کر اسطوره فوتبال انگلیس با انتقاد از فرمت برگزاری جام حذفی این کشور می‌گوید تکرار بازی‌هایی که با تساوی به پایان می‌رسند باید کنار گذاشته شود و این نشان‌دهنده پیر شدن جام حذفی است.

گری لینه‌کر، اسطوره فوتبال انگلیس می‌گوید جام حذفی این کشور باید از تکرار بازی‌هایی که در وهله اول با نتیجه تساوی به پایان می‌رسند دست بردارد. لینه‌کر می‌گوید با حذف این قانون هم تیمهای کوچکتر شانس بیشتری برای صعود به مراحل بالاتر جام حذفی پیدا می‌کنند و هم از تراکم بازی‌ها برای تیمها کاسته خواهد شد.

 لینه‌کر که در سال 1991 با پیراهن تاتنهام فاتح جام حذفی انگلیس شده بعد از تماشای دیدار دیشب منچستریونایتد و ولوز که در مرحله سوم جام حذفی انگلیس برگزار شد و تکرار بازی قبلی آنها که با نتیجه تساوی به پایان رسیده بود، این اظهارات را در شبکه‌های اجتماعی مطرح کرد. دیداری که با پیروزی 1-0 یونایتد به پایان رسید.

 

دو تیم یونایتد و ولوز در اوایل ماه جاری میلادی به مصاف هم رفته و با تساوی بدون گل به کار خود پایان داده بودند. دو تیم در بازی تکراری هم به لطف گل تماشایی خوان ماتا از تساوی بدون گل نجات پیدا کردند تا یونایتد راهی مرحله بعدی شود.

 لینه‌کر در پایان بازی در توییتر خود نوشت:" شاید کمی جنجالی به نظر برسد ولی من اگر جای برگزارکنندگان جام حذفی بودم از شر تکرار بازی‌های مساوی شده خلاص می‌شدم. این به روزهای خیلی قدیمی تعلق دارد. حذف این قانون هم به تیمهای کوچکتر اجازه می‌دهد به مراحل بالاتر صعود کنند و هم از تراکم بازی‌ها می‌کاهد. ما تنها کشوری هستیم که این قانون را دارد".

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط