29 مرداد 1398 - 07:41

کد مطلب : 420488

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۶:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵

باز جام ملت‌ها، باز عراق

گل شیرین بزن مرتضی!

دوباره ایران در جام ملت‌های آسیا به عراق رسیده، عراقی که اجازه نداد در 2015، رویاپردازی‌هایمان از یک‌چهارم نهایی جلوتر برود.

جام ملت‌های آسیا در سال 2015 در استرالیا برای ایران تلخ به پایان رسید. شاگردان کی‌روش که قاطعانه با 3 برد متوالی و 3 کلین‌شیت راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شده‌بودند، باید عراق را از پیش رو برمی‌داشتند تا بعد از 11 سال، دوباره به جمع 4 تیم برتر آسیا می‌رسیدند.

 

بازی خوب آغاز شد و حتی ایران با گل سردار پیش افتاد اما اشتباه عجیب پولادی سبب شد تا ایران در نیمه نخست 10 نفره شود و کار گره بخورد.

 

در ادامه هرچند عراق فشار آورد و سه بار هم موفق شد دروازه حقیقی را باز کند، اما ایران نمی‌خواست بازنده باشد و با گل‌های پورعلی‌گنجی و قوچان‌نژاد به بازی برگشت و کار را به پنالتی‌ها کشاند. هرچند در پنالتی‌ها موفق نبودیم و در نهایت خیلی تلخ حذف شدیم. یکی از صحنه‌های به یادماندنی این جام، شادی بعد از گل مرتضی پورعلی‌گنجی بود. این مدافع حالا باتجربه در نخستین تورنمنت مهم ملی‌اش، بعد از ضربه سر استادانه و گشودن دروازه عراق، به سمت ایرانیان حاضر در ورزشگاه رفت و در آغوش آنها جای گرفت. 

 

حالا دوباره ایران در مهمترین تورنمنت آسیا به عراق رسیده، این بار در مرحله گروهی و در شرایطی که صعودمان قطعی شده. این بار هم به جز گوچی، گلزنان آخرین مصاف با عراق را در ترکیب داریم. تنها نکته مهم فقط شیرین شدن طعم گل‌هاست.

 

لطفا گل شیرین بزن مرتضی!

 

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط