17 تیر 1399 - 22:44

کد مطلب : 413272

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۲:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴

خامس خطاب به کوواچ: اینجا بایرن است نه آینتراخت

این روزها شکی باقی نمانده که ماه‌های اول حضور نیکو کوواچ به عنوان سرمربی در بایرن مونیخ آنگونه که ابتدا به نظر می‌رفت با موفقیت همراه نبوده است.

به گزارش جایگاه ویژه، جدیدترین اتفاقی که برای بایرن و سرمربی جدیدش تبعات منفی به همراه داشته درگیری خامس رودریگز ستاره‌ی کلمبایی بایرن مونیخ با سرمربی‌اش بوده. ماجرای خامس از زمانی شروع شد که او در بازی مقابل آژاکس زودتر از سایرین رختکن بایرن را ترک کرد و برخی رسانه‌ها گزارش دادند که پیش از آن در رختکن با کوواچ درگیری لفظی پیدا کرده بوده.

 

کوواچ بعد از آنکه فصل گذشته به همراه آینتراخت فرانکفورت فصل بی‌نظیری را سپری کرد و با این تیم توانست قهرمان جام حذفی آلمان شود، اوایل تابستان به بایرن مونیخ آمد. آینتراخت با هدایت کوواچ تا اواخر فصل به نظر می‌رسید جواز صعود به چمپیونزلیگ را هم بدست آورده هر چند آنها در هفته‌های اخر موفق نشدند صعودشان را قطعی کنند و امسال در لیگ قهرمانان حضور ندارند.

 

بر اساس گزارشی که توسط روزنامه‌ی آلمانی بیلد منتشر شده، خامس که به عنوان بازیکن قرضی از رئال به بایرن آمده بعد از بازی با آژاکس در رختکن با سرمربی این تیم درگیری لفظی تندی پیدا کرده است. بیلد می‌گوید خامس خطاب به کوواچ گفته:" اینجا آینتراخت نیست". این اتفاق پس از آن افتاد که خامس که در جریان تساوی 1-1 بایرن با آگسبورگ در بوندس‌لیگا، در رقابتهای چمپیونزلیگ در بازی مقابل آژاکس آمستردام نیمکت‌نشین شده بود، از این بابت بسیار عصبانی بود و بعد از پایان بازی در رختکن نتوانست جلوی خشم خود را بگیرد و از درگیر شدن با سرمربی‌اش خودداری کند.

 

 

 

بایرن مونیخ تیمی نیست که به شکست و ناکامی عادت داشته باشد. به همین دلیل است که بعد از پشت سر گذاشتن سه بازی پیاپی بدون کسب یک پیروزی، فشارها بر روی سرمربی کروات این تیم به شدت افزایش پیدا کرده. ازسوی دیگر گفته می‌شود که بازیکنان بایرن مونیخ کم کم نسبت به توانایی سرمربی‌شان برای کنترل این شرایط و قابلیت او برای دوام آوردن زیر فشارهای سنگین دچار تردید شده‌اند. کم کم عده‌ی زیادی از کارشناسان فوتبال در آلمان این سوال را مطرح می‌کنند که آیا امتناع بایرن از به خدمت گرفتن یولیان نگلزمان به عنوان سرمربی اشتباه نبوده؟ سرمربی جوانی که این روزها سکان هدایت باشگاه لایپزیش را به دست دارد.

 

در عین حال شایعاتی مطرح شده مبنی بر اینکه تعدادی از بازیکنان بایرن به این دلیل از کوواچ ناراضی هستند که او با اعضای کادر فنی‌اش نه به زبان آلمانی بلکه به زبان کروات صحبت می‌کند. وقتی بایرن بعد از جدایی سرمربی فصل قبلش یوپ هاینکس به دنبال یک مربی جدید می‌گشت یکی از شرط‌هایش این بود که سرمربی و کادر فنی بایرن باید به زبان آلمانی صحبت کنند. به همین خاطر گفته می‌شود که تسلط کوواچ به آلمانی و آلمانی صحبت کردن او برایش امتیاز مهمی بوده. حالا اما به نظر می‌رسد کوواچ این امتیاز خود را هم از دست داده است و دست‌کم بازیکنان او از کروات صحبت کردنش دل خوشی ندارند.

 

 

 

بازیکنان بایرن مونیخ همه حرفه‌ای هستند و از نیاز هر فوتبالیست به استراحت کردن در طول فصل باخبرند ولی گزارشهای متعدد نشان می‌دهد که اکثریت آنها از سیستم چرخشی کوواچ و دقایق بازی کردنی که تا کنون بین بازیکنان تیم تقسیم شده ناراضی هستند. چندین بازیکن ستاره و اسمی از جمله خامس به این نتیجه رسیده‌اند که بیشتر از آنچه باید، روی نیمکت می‌نشینند و این جو رختکن را پرتنش کرده است. بازی امروز شنبه مقابل بوروسیا مونشن گلادباخ برای کوواچ یک بازی حیاتی خواهد بود و پر بیراه نیست اگر بگوییم این بازی تکلیف آینده‌ی کوواچ در غول بزرگ فوتبال باشگاهی آلمان را روشن خواهد کرد.

 

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط