19 فروردین 1399 - 19:01

کد مطلب : 412849

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۱:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۸

در قهرمانی جهان هیچ تیمی از پیش بازنده نیست

سرمربی تیم‌ملی والیبال ایران‌گفت:تیم ملی فنلاند برای بازی مقابل ایران، کاملاً از نظر روحی تغییر کرده بود

به گزارش جایگاه ویژه، ایگور کولاکوویچ در مورد پیروزی شاگردانش مقابل فنلاند در مسابقات قهرمانی جهان، اظهار داشت: تیم ملی فنلاند برای بازی امشب مقابل ایران، کاملاً از نظر روحی تغییر کرده بود. ما در ست های دوم و سوم با مشکلاتی که در دریافت و دفاع داشتیم روبرو شدیم. ضمن اینکه سرویس های حریف بسیار خوب بود و ما نتوانستیم بازی را کنترل کنیم.

سرمربی تیم‌ملی والیبال ایران‌ ادامه داد: خوشحالم که در تمام طول مسابقه برای هر توپ جنگیدیم و در نهایت برنده شدیم. ما با کسب 4 پیروزی به مرحله دوم مسابقات صعود کردیم. علاوه بر این چند بازیکن جوان ما فرصت بازی پیدا کردند و به کمک هم توانستیم در حالی که بازی 2 بر یک به سود حریف بود، برنده باشیم.

وی افزود: همه فکر می کردند که ما 3 بر صفر یا 3 بر یک برنده می شویم ولی مسابقات قهرمانی جهان نشان داد که هیچ تیمی از پیش برنده نیست. شما دیدید که برزیل و فرانسه از هلند شکست خوردند و بازی آمریکا و استرالیا به ست پنجم کشیده شد. بازیکنان باتجربه ما در این بازی به جوان ترها کمک کردند تا بازی را ببریم.

کولاکوویچ در مورد غیبت محمد موسوی گفت: سید بازیکن مهمی برای تیم ماست. اگر او در زمین بود، خیلی راحت تر بازی می کردیم ولی ما یک تیم هستیم. او دچار مصدومیت زانو شده بود و مرندی هم به خاطر بیماری در هتل ماند و اصلاً به سالن نیامد. دکتر به ما توصیه کرد که در مورد سید ریسک نکنیم و از او استفاده نکنیم تا در دور بعدی به ما کمک کند. محمد حضرت پور اما در این مسابقه سخت به ما خیلی کمک کرد و عملکرد بسیار خوبی داشت. او دریافت کننده سرویس های زیادی بود.

سرمربی تیم ملی ایران تصریح کرد: برای توخته بسیار متاسفم که در اواخر بازی به دلیل از دست دادن اعتماد به نفس، مجبور شدم او را از زمین بیرون بیاورم. مرتضی شریفی نیز اگرچه از نظر بدنی، شرایط ایده آلی نداشت اما به زمین آمد و به جنگندگی خوبش به ما کمک کرد. همچنین از قائمی تشکر می کنم که یک امتیاز ارزشمند برای ما کسب کرد. او همیشه آماده است که حتی برای یک امتیاز هم که شده به کمک تیم بیاید.

وی همچنین گفت: سعید معروف در تمام طول بازی جنگید و همکاری او با غفور بسیار دیدنی و عالی بود. غفور نیز در مقطعی از بازی عملکرد خوبی نداشت ولی وقتی به زمین برگشت، عالی عمل کرد. جواد معنوی نژاد هم تحت فشار سرویس های سنگین حریف بود و من او را تعویض کردم چون نتوانست بازی را در آن مقطع کنترل کند اما در دفاع و حمله خوب بود.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط