11 خرداد 1399 - 07:40

کد مطلب : 411723

تعداد کل نظرات : 0 نظر

تاریخ انتشار : ۱۲:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۲۵

ادامه دادن با کی‌روش با این شرایط مقدور نیست

رئیس سابق کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال ایران گفت: تصمیمات و حرف‌های کی‌روش باعث شد که رئیس فدراسیون در بعضی تصمیمات کوتاه بیاید، با این شرایط اعتقاد دارم ادامه دادن با کی‌روش مقدور نیست.

به گزارش جایگاه ویژه، امیر عابدینی در خصوص عملکرد تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه اظهار داشت: ایران در جام جهانی عملکرد خوبی را به نمایش گذاشت، من اعتقاد دارم که این جام جهانی با نظم خاصی برگزار شده است و حتی برای ایران حضور فغانی به عنوان یکی از داوران موفق این رقابت‌های یک دستاورد بزرگی است که باید به فال نیک گرفت. مردم نشان دادند که توقع خوبی از تیم ملی داشتند، از عملکرد بازیکنان تیم ملی در این رقابت‌ها راضی بودند و نتیجه تیم ملی با کسب چهار امتیاز در جام جهانی نشان داد که کار دوستان و مدیران ورزشی در فوتبال ایران  بسیار مناسب بوده است و باید عملکرد کی‌روش به عنوان سرمربی کارشناسی شود تا یک نمره خوب و متوسطی را بگیرد. 

مدیرعامل اسبق پرسپولیس در ادامه در خصوص اختلاف برانکو و کی‌روش نیز اظهار داشت: من تعجب کردم به شخصه وقتی که بعد از جام جهانی صحبت‌هایی را از سوی کی‌روش شنیدم، متأسف شدم چرا که این اتفاق برمی‌گردد به مدیریت فوتبال، مدیریت دامنه گسترده‌ای دارد و فقط تخصصی نیست، نباید در بعضی تصمیمات احساسی عمل کرد، باید باور کنیم که یک جامعه کنش و واکنش‌هایی دارد، اگر احساسی تصمیم بگیریم مطمئنا لطمه خواهیم خورد، من از صحبت‌های کی‌روش تعجب کردم، به هر حال برانکو نشان داده است مربی است که حرفی برای گرفتن دارد و در آسیا و جهان شناخته شده است، حتی کی‌روش هم در جهان رزومه خوبی دارد، اما نباید با یک سری حرف‌ها کام مردم را تلخ کرد، نباید برای هر اتفاقی تنش ایجاد شود، تا خوشحالی مردم از بین برود، به نظرم صحبت‌های کی‌روش منطقی نبود و این اتفاق کام مردم را تلخ کرد. 

امیر عابدینی در ادامه در خصوص اینکه به نظر شما باید با کی‌روش تا جام ملت‌های آسیا قرارداد امضا کرد یا خیر، گفت: زمانی که آقای کفاشیان هشت سال ریاست فدراسیون فوتبال را برعهده داشتند، مقطعی از رفتارهای کی‌روش گله‌مند بودند و معتقد بودند که کی‌روش تنش ایجاد می‌کند، زمانی که تاج به ریاست فدراسیون رسید، معتقد بود که باید این حال و هوا را تحمل کرد تا جام جهانی. به نظرم نظام مدیریت فوتبال ایران باید در رابطه با کی‌روش و هر فرد دیگری قاطع تصمیم بگیرد، اما متأسفانه ورزش ما به افرادی که خارجی هستند بیشتر اعتقاد دارد و احساس می‌کنند این افراد دلسوز هستند. تصمیمات و حرف‌های کی‌روش باعث شد که رئیس فدراسیون در بعضی تصمیمات کوتاه بیاید، من اعتقاد دارم ادامه دادن با کی‌روش با این شرایط مقدور نیست. من می‌دانم که مردم کی‌روش را دوست دارند، اما اینکه در زمان حضور کی‌روش در زمان فوتبال چه کارهایی انجام دادیم یا ندادیم، باید کارشناسی شود، اینکه یک لژیونر روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی قرار بگیرد درست نیست، باید از بازیکنان لیگ برتر استفاده کنیم، ما باید از استعدادهای داخل کشور استفاده کنیم تا بتوانیم روز به روز پیشرفت کنیم، معتقدم  پس از صحبت‌های من این مصاحبه ترجمه خواهد شد و به گوش کی‌روش می‌رسد و حتما مواضع خاصی نسبت به صحبت‌های من دارد. 

عابدینی در ادامه گفت:‌من چه زمانی که بازی کردم و چه زمانی که به عنوان مدیر در فوتبال فعالیت کردم، مربیان بزرگی را دیدم که به فوتبال ایران آمدند مثل بلازوویچ مثل رایکوف و خیلی‌های دیگر، آیا تنشی به وجود آمد؟ آیا درگیری بین اهالی فوتبال به وجود آمد؟ ما نباید در بعضی تصمیمات احساسی عمل کنیم،‌ ما ایرانی هستیم و دلمان برای کشور ایران و فوتبال ایران می‌سوزد، نباید فکر کنیم یک خارجی دلسوز کشورمان است. 

مدیرعامل سابق پرسپولیس در ادامه درباره حضور بازیکنان ایرانی به خارج کشور چقدر می‌تواند تأثیرگذار باشد و رفتن علیرضا بیرانوند از پرسپولیس آیا درست است یا خیر، گفت: فوتبال یک مارکت است که باید از آن استفاده کنیم، مطمئنا حضور بازیکنان ایرانی در خارج از کشور می‌تواند برای فوتبال ایران مفید باشد، حتی حضور مربیان و یا داوران ایرانی در سطح جهانی، آبروی ایران را حفظ می‌کند، چرا نباید فوتبالیست‌های ایرانی در بازار جهانی حاضر شوند؟ این به نفع فوتبال ایران خواهد بود، اما در خصوص بیرانوند باید بگویم که من اعتقاد دارم برانکو در حال حاضر شرایط فوتبال ایران و پرسپولیس را می‌داند و به دنبال بازیکن‌سازی است و همیشه به جوانان بها داده است، اگر پرسپولیس نتواند بازیکن مدنظر خود را بگیرد، باید این مشکل حل شود و بیرانوند حداقل قرارداد شش ماهه با پرسپولیس امضا کند و در پرسپولیس بماند تا بازیکن جایگزین اضافه شود، مطمئنا این مشکل را برانکو حل می‌کند. 

وی در پایان در خصوص اینکه گفته می‌شود باید هفت بازیکن تیم ملی ایران از سربازی معاف شوند، گفت: بازیکنی که در سطح ملی در رشته‌های مختلف قرار می‌گیرد، از نظر من یک سرباز ایرانی است که از نام کشور دفاع می‌کند، باید به این جوانان بها داده شود و شرایط را مهیا کنند تا بتوانیم در همه عرصه‌ها موفق شویم.

ارسال دیدگاه

عناوین

مطالب مرتبط